wtorek, 20 grudnia 2011

Popraw przemianę materii jedząc kanapki

Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie posiłku bez pieczywa. Skutkiem tego jest przeważnie nadwaga, gdyż w dalszym ciągu większość z nas bazuje na białym, pszennym pieczywie bogatym w tak zwane „ złe” węglowodany. Jednak, jeżeli zmienimy nasze upodobanie z pieczywa białego na pełnoziarniste, na pewno wyjdzie nam to na zdrowie. Istnieje nawet dieta bazująca na kanapkach. Jednak jest to dieta jednodniowa , i jej zadaniem nie jest redukcja masy ciała, ale uregulowanie przemiany materii. Jej podstawa jest ciemne, pełnoziarniste pieczywo , spożywane z dodatkami.

Jako pierwszy posiłek w ciągu dnia, w diecie kanapkowej zaleca się kromkę ciemnego, pełnoziarnistego chleba z masłem, posypaną posiekanymi ziołami oraz jajko na twardo. Możemy je zjeść zarówno jako element kanapki, jak również osobny produkt. W formie przekąski czy drugiego śniadania powinniśmy przygotować sobie szklankę mleka z garścią płatków wielozbożowych. Za podstawę obiadu posłużą nam dwie kromki chleba z margaryną, plasterkiem żółtego sera,sałatą, szynką oraz sałatka z pomidorów i ogórków w sosie z maślanki. Gdy zgłodniejemy pomiędzy obiadem a kolacją można przygotować sobie porcję ryżu na mleku z cynamonem. Ostatni posiłek w ciągu dnia powinien składać się z kromki ciemnego, pełnoziarnistego chleba z margaryną, sałatą i wędzoną rybą. Do takiego zestawu twórcy diety kanapkowej proponują kefir lub zsiadłe mleko.

Stosowanie od czasu do czasu jednodniowej diety kanapkowej pozwoli nam poprawić swoją przemianę materii, czego skutkiem będzie brak problemów z dodatkowymi kilogramami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz