środa, 17 listopada 2010

Dieta 1000 kcal

To jak się odżywiamy wpływa nie tylko na naszą sylwetkę ale także na nasze zdrowie. Osoby z nadwagą i otyłością cierpią na różne choroby poczynając od cukrzycy a kończąc na chorobach sercowych, ponadto zła dieta wypływa także na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Dlatego też bez względu na to czy chcemy schudnąć czy też nie musimy zdrowo się odżywiać.

Każdy dietetyk poleci nam dietę 1000 kcal, jest to bardzo prosta metoda nie odbiegająca zbytnio od tradycyjnego odżywiania. Wszystko polega tylko na dostarczaniu odpowiedniej dawki kalorii. Oczywiście stawka 1000 kcal dziennie jest kwestią umowną. Dieta każdego z nas musi być dobierana indywidualnie. Każdy z nas prowadzi inny tryb życia, mamy inne przyzwyczajenia i uwarunkowania genetyczne, na naszą dietę wpływ powinien mieć także wiek oraz płeć. Mężczyźni muszą dostarczać swojemu organizmowi więcej kalorii niż kobiety.

Dieta 1000 kcal jest bardzo urozmaicona, w zasadzie nie musimy sobie niczego zbytnio odmawiać wystarczy tylko, że będziemy rozsądnie jeść. W skład menu wchodzą zarówno warzywa jak i owoce, a także chude mięsa, ryby i wszystkie produkty pełnoziarniste.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz